Alergia

Powietrze bez alergenów – relaks przez cały dzień

Oczyszczacze powietrza przynoszą alergikom ulgę, ponieważ łagodzą objawy alergiczne, na jakie narażeni są w pomieszczeniach zamkniętych, a nawet całkowicie eliminują przykre dolegliwości. W miejscach, gdzie stosowane są oczyszczacze Venta, w dzień rośnie efektywność zawodowa, a wieczorem i w nocy można cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

Wielu alergików ma za sobą negatywne doświadczenia – w miejscach, w których nie ma oczyszczaczy, do ich dróg oddechowych i błon śluzowych dociera powietrze, które powoduje silne reakcje alergiczne. Oczyszczacze powietrza Venta usuwają z powietrza zarówno pyłki, jak i kurz, przez co znacznie poprawiają samopoczucie alergików.

Suche powietrze - uciążliwe dla alergików

Jest dokładnie tak, jak nam się wydaje: alergików wciąż przybywa. Lekarze zakładają, że w Polsce ok. 8 mln osób cierpi z powodu alergii. Znaczna część reakcji alergicznych jest wywoływana przez cząsteczki znajdujące się w powietrzu. Najczęstszym objawem alergii jest katar sienny spowodowany przez pyłki. Wielu osobom życie codzienne komplikują również roztocza kurzu domowego. Obie formy alergii często występują jednocześnie. Jeśli powietrze w pomieszczeniu nie jest odpowiednio oczyszczone, alergeny dostają się do dróg oddechowych i błon śluzowych.

Problemy te ograniczają zdolność koncentracji w biurze, ale niezwykle uciążliwe są również w czasie wolnym. Reakcje alergiczne szczególnie dokuczliwe są w nocy – utrudniają sen i skracają czas odpoczynku.

A przecież rozwiązanie jest bardzo proste! Oczyszczacz powietrza Venta to dobrodziejstwo dla alergików. Urządzenie efektywnie eliminuje z powietrza kurz, pyłki, cząstki do wielkości 10µm i poprawia ogólną jakość wdychanego powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Działanie urządzeń Venta zostało wielokrotnie przetestowane. Zarówno firmy, gospodarstwa domowe, jak i wielu lekarzy zaufało połączeniu oczyszczacza i nawilżacza powietrza.

Alergię najczęściej poznamy po takich objawach jak łzawienie oczu, katar, zmęczenie, czy też świąd błon śluzowych.

Oczyszczacze powietrza – pomoc w walce z alergenami

Dzięki wyjątkowemu połączeniu oczyszczacza i nawilżacza, powietrze w domu lub biurze jest oczyszczane z różnych, nawet bardzo małych cząsteczek, a jednocześnie jest optymalnie nawilżane. Oczyszczacze powietrza Venta nie posiadają mat filtrujących, a więc ich eksploatacja nie wymaga kłopotliwej wymiany filtrów. Funkcję filtra spełnia woda. Powietrze zasysane do urządzenia przechodzi przez obracające się w wodzie walce złożone z wielu płytek. Suche powietrze cyrkuluje między płytkami nabierając wilgoci. Oznacza to, że powietrze jest „prane”– niemal dosłownie! Oczyszczacz powietrza wiąże w wodzie nie tylko pyłki, ale także kurz i dym papierosowy. Następnie oddaje do pomieszczenia „wyprane”, czyste powietrze o idealnej wilgotności. A osady, które opadają na dno pojemnika w oczyszczaczu, można bardzo łatwo usunąć za pomocą czystej wody.

Jeszcze jedna mała wskazówka: aby urządzenie funkcjonowało higienicznie i bez zarzutu, najlepiej stosować środek higieniczny firmy Venta. Wówczas oczyszczacz gwarantuje optymalne nawilżenie powietrza i stale ułatwia alergikom oddychanie.

Oczyszczacz powietrza znacznie osłabia objawy alergii i łagodzi objawy takie jak świąd, problemy oddechowe i kaszel. Dzięki funkcji oczyszczania powietrza, znaczącej poprawie ulega jakość snu alergików – a po dobrze przespanej nocy, nic już nie stoi na przeszkodzie, by w pełni sił rozpocząć nowy dzień.

Szczególnie zimą Venta przynosi alergikom wiele korzyści.

Ponieważ urządzenia działają nie tylko jako oczyszczacze powietrza, ale również jako nawilżacze, do dróg oddechowych i błon śluzowych dociera powietrze o stałej wilgotności od 45% do 55%, co ma pozytywny wpływ na dobre samopoczucie.
Doskonałe nawilżanie ma istotne znaczenie zwłaszcza dla dzieci, które zimą coraz częściej cierpią z powodu kaszlu. Ponadto, nawilżone powietrze lepiej wiąże kurz, podczas gdy powietrze suche zawsze prowadzi do gromadzenia się kurzu.

Oczyszczacze powietrza, które są idealnym rozwiązaniem, dostosowanym do pomieszczeń różnej wielkości.

Urządzenia te łagodzą objawy reakcji alergicznych, utrzymują nawilżenie powietrza na stałym poziomie i poprawiają jego ogólną jakość. Nadają się one do pojedynczych pomieszczeń o wielkości od 10 m2 (np. w mieszkaniach) do 200 m2 (np. w biurach i salach konferencyjnych).
Maksymalną wydajność osiągają przy jednoczesnym zastosowaniu środka higienicznego Venta, który należy dodać do wody filtrującej powietrze. Środek ten zmienia twardość wody tak, że nie wytrącają się z niej wapienne osady, a cząsteczki wody są równomiernie rozpylane w powietrzu.
Urządzenia charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej i poza koniecznością wymiany wody, nie wymagają żadnego serwisowania. Warto też wspomnieć, że firma Venta zwraca uwagę na dbałość o środowisko – podczas całego procesu produkcyjnego w 100% korzysta z odnawialnych źródeł energii.


________________________________________________________________

Ta strona nie jest już aktualizowana.
Zapraszamy na nową stronę:

ventapolska.pl

Kliknij tu.

Zobacz urządzenia

Zobacz akcesoria

___________________________________________________________________