Dzieci i zdrowie

Gdy dziecko nie może zasnąć, pomoże Venta!

Wielu młodych rodziców wie, co to znaczy opiekować się noc w noc dzieckiem, które nie może zasnąć. Często przyczyną problemów ze snem jest przeziębienie, z powodu którego rodzice nie mają czasu na własny odpoczynek. Również reakcje alergiczne, które przejawiają się poprzez podrażnienia błon śluzowych i dróg oddechowych mogą zaburzać prawidłowy rytm dobowy dziecka i prowadzić do bezsennych nocy.

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza Venta może zapewnić w pokoju dziecka (lub dowolnym innym pomieszczeniu) doskonały, zdrowy klimat, który optymalnie chroni błony śluzowe. Poza tym, urządzenie marki Venta sprawia, że w powietrzu, którym oddychamy, zmniejsza się ilość alergizujących cząstek, takich jak kurz i pyłki. Dzięki temu niemowlęta i małe dzieci mogą swobodnie oddychać i beztrosko przesypiać każdą noc. A to oznacza spokojny sen także dla rodziców.

Przeziębienie przyczyną bezsenności u dzieci

Z pewnością nie raz Państwo doświadczyli jak dokuczliwe może być przeziębienie. Katar, zapchany nos, kaszel, to objawy, które nie pozwalają spokojnie spać. Niemowlęta i małe dzieci są znacznie mniej niż dorośli odporne na taki dyskomfort, a przykre objawy potrafią całkowicie wybudzić je ze snu. A przecież zdrowy sen w okresie przeziębienia jest niezwykle ważny dla szybkiego wyzdrowienia.

Nie wszyscy wiedzą, że do głównych przyczyn częstych przeziębień w okresie jesienno-zimowym zalicza się zbyt niską wilgotność powietrza. Suche powietrze podrażnia błonę śluzową, w efekcie czego coraz słabiej chroni ona przed przedostawaniem się do organizmu bakterii i wirusów. Błona śluzowa jest pokryta maleńkimi włoskami i delikatną warstwą śluzową. Jeżeli włoski i błona wysychają, np. pod wpływem suchego powietrza z grzejników, tracą możliwość powstrzymywania chorobotwórczych zarazków. W ten sposób łatwo dochodzi do przeziębień i tego wszystkiego, co się z nimi wiąże – np. do bezsennych nocy Państwa dziecka.

Nawilżacze i oczyszczacze Venta usuwają zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach, filtrując drobny kurz, pyłki, kurz domowy oraz inne substancje.

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza Venta można łatwo utrzymać w czystości. Głównym zabiegiem, jaki należy wykonywać, jest wymiana wody co 10-14 dni. Poza tym, do wody należy dodawać środek higieniczny firmy Venta, który skutecznie zapobiega zbieraniu się osadów na płytkach obrotowych oraz na ściankach pojemnika z wodą. Dodatkowo środek ten obniża napięcie powierzchniowe wody, co sprawia, że wilgoć jest idealnie rozprowadzana po pomieszczeniu.

Nawilżaczom i oczyszczaczom powietrza Venta udaje się utrzymać wilgotność powietrza w pomieszczeniu na stałym poziomie, najwłaściwszym dla błony śluzowej. W ten sposób chronią Państwo siebie i swoje dziecko przed podwyższonym ryzykiem zachorowania na infekcję wirusową, a co za tym idzie, również przed bezsennymi nocami.

Nie ma możliwości, aby urządzenie marki Venta zbyt mocno nawilżyło powietrze. Wilgotność powietrza będzie się utrzymywała na stałym poziomie, w przedziale od 45% do 55%. Warto też wspomnieć, że nawilżacza i oczyszczacze powietrza Venta pracują bardzo cicho i niezawodnie.

Nasza firma wie o tym, że działaniom biznesowym zawsze towarzyszyć powinna odpowiedzialność za środowisko i społeczeństwo. Venta trzyma się tej zasady i wytwarza produkty, które w 100% podlegają recyklingowi. Ponadto, energia wykorzystywana podczas wytwarzania produktów Venta pochodzi wyłącznie ze źródeł ekologicznych.

Mogą być Państwo spokojni – sam środek higieniczny nie ulega parowaniu. Poza tym ten biodegradowalny płyn nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Woda z oczyszczacza, wraz ze środkiem higienicznym, może być bez obaw wylewana do kanalizacji.

Z pomocą przychodzi nawilżacz i oczyszczacz powietrza Venta. Ponieważ nie dopuszcza on do wysuszenia powietrza w pomieszczeniu, ryzyko zarażenia się przeziębieniem lub innymi chorobami wirusowymi znacznie maleje.

Przed wysuszeniem powietrza nie uchronimy się wyłącznie wietrzeniem pomieszczeń, ponieważ grzejniki tylko częściowo ponoszą winę za niską wilgotność powietrza w okresie zimowym. Istotną rolę odgrywa również niska temperatura otoczenia. Im zimniejsze powietrze, tym trudniej zachować wilgoć. Otwarcie okna, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, spowoduje że wilgotność w pomieszczeniu zwiększy się tylko nieznacznie, ponieważ mroźne powietrze także jest zazwyczaj suche. Właśnie dlatego zimą wydychane powietrze ulega skropleniu.

Dzieje się to w prosty i nieinwazyjny sposób. Urządzenie Venta pracuje bez filtrów, zamiast nich wykorzystując zasadę odparowywania zimnej wody. Powietrze zasysane do urządzenia przechodzi przez obracające się w wodzie walce złożone z wielu płytek. Suche powietrze cyrkuluje między płytkami nabierając wilgoci. Venta nie tylko nawilża, ale jednocześnie wychwytuje z powietrza bakterie, kurz i alergeny. Ponieważ cząstki te nie podlegają procesowi odparowania, tylko czyste i odpowiednio nawilżone, „wyprane” powietrze jest emitowane z powrotem do pomieszczenia. W ten sposób cząstki o wielkości do 10 µm (10/1.000 mm) są zatrzymywane na dnie urządzenia. Następnie oczyszczone powietrze wraca do pomieszczenia, a Państwo mogą odetchnąć świeżym powietrzem.

Drugą obok przeziębień przyczyną problemów ze snem u niemowląt są alergie. Wraz z powietrzem do błon śluzowych często docierają alergeny, takie jak pyłki roślin czy kurz domowy. Powodują one swędzenie, kaszel oraz dolegliwości oddechowe.

Pyłki roślin przedostają się do mieszkań zwłaszcza wiosną i latem, ale kurz domowy może wywoływać reakcje alergiczne przez cały rok.


________________________________________________________________

Ta strona nie jest już aktualizowana.
Zapraszamy na nową stronę:

ventapolska.pl

Kliknij tu.

Zobacz urządzenia

Zobacz akcesoria

___________________________________________________________________