Meble drewniane

Profesjonalna pielęgnacja mebli dzięki idealnej wilgotności powietrza

Nasze meble towarzyszą nam każdego dnia. Bardzo często mają dla nas nie tylko wartość materialną, lecz także sentymentalną – wiążą się z nimi różnorakie wspomnienia. To dzięki meblom nasz dom staje się miejscem bardzo osobistym, w którym czujemy się dobrze i do którego chętnie wracamy. Dlatego właśnie odpowiednia pielęgnacja mebli jest tak ważna.

Szczególnego znaczenia pielęgnacja nabiera wówczas, gdy wśród naszych mebli mamy antyki. W takiej sytuacji wilgotność powietrza jest decydującym, a mimo to często lekceważonym aspektem. Tylko wówczas, gdy wilgotność powietrza jest właściwa, meble mogą sprawiać Państwu radość przez długie lata. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta zapewniają idealny klimat, który pomaga chronić meble drewniane, w tym drogocenne antyki.

Pielęgnacja mebli i podstawowe właściwości drewna

W przypadku drewna mamy do czynienia z naturalnym materiałem, który oddycha i reaguje na środowisko. Gdy drewno zostaje przetworzone w mebel, nic się w tej kwestii nie zmienia i należy mieć to na uwadze podczas pielęgnacji.

Drewno nie jest materiałem statycznym – często mówi się, że drewno „pracuje”. Być może już kiedyś Państwo zauważyli, że meble drewniane często wydają z siebie dźwięki, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Są to wyraźne oznaki reagowania na otoczenie. Odpowiedzialność za to w szczególności ponosi wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Zawartość wody w drewnie, fachowo określana wilgotnością drewna, nieustannie dopasowuje się do wilgotności powietrza w otoczeniu.

Zmienna i niska wilgotność powietrza to wyzwania dla pielęgnacji drewna

Przy dużych wahaniach wilgotności powietrza lub zbyt niskiej zawartości wody w powietrzu siły oddziałujące na drewno mogą być przyczyną powstawania rys, a na dłuższą metę nawet pęknięć na powierzchni mebli. Największe ryzyko pojawia się jesienią i zimą. Gdy grzejniki są włączone, a na zewnątrz panują niskie temperatury, względna wilgotność powietrza w mieszkaniu zmniejsza się, a to prowadzi do zmniejszenia wilgotności drewna.

Zmniejszanie się względnej wilgotności powietrza w okresie grzewczym jest procesem naturalnym, ponieważ zimne powietrze może przyjąć mniej wilgoci niż ciepłe. Jeżeli zimne powietrze zostanie ogrzane, powstanie tzw. suche powietrze grzewcze.

Aby przywrócić równowagę i optymalne nawilżenie, należy aktywnie doprowadzać do powietrza wodę. Samo otwieranie okien w celu częstego wietrzenia, rozwiąże problem tylko częściowo.

Gdy tylko temperatura na zewnątrz wzrośnie i ogrzewanie zostanie wyłączone, wówczas wilgotność powietrza w pomieszczeniu podniesie się, a tkanki drewna zaczną rozwierać się niczym harmonia. Jeśli włókna drewna przez dłuższy będą znajdowały się pod wpływem działania wilgoci, trwale stracą właściwości elastyczne, co niemalże uniemożliwi ich dalszą pielęgnację.

Pielęgnacja antyków za pomocą nawilżacza i oczyszczacza powietrza

Nawilżacze i oczyszczacze marki Venta nie tylko doskonale sprawdzają się podczas pielęgnacji mebli, ale mają również pozytywny wpływ na podłogi i instrumenty drewniane. Pianina, skrzypce i drewniane instrumenty dęte dzięki nawilżaczom powietrza zachowują swój pierwotny dźwięk, a ich powierzchnia przez długie lata pozostaje w nienagannym stanie.

Ponadto, urządzenia Venta mają pozytywny wpływ na śluzówki i drogi oddechowe ich właścicieli, przez co zimą znacznie obniżają ryzyko przeziębień. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta korzystnie wpływają na Państwa zdrowie i znacznie przyczyniają się do skutecznej pielęgnacji mebli, z którymi tak bardzo są Państwo związani.

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta zapewniają stałą wilgotność pomieszczenia, dbając o równowagę pomiędzy wilgotnością mebli oraz ich otoczenia. Chronią więc meble przed wysychaniem, a przy regularnej pracy zapobiegają wahaniom wilgotności powietrza. Tym samym są skutecznym środkiem pomagającym w pielęgnacji drewnianych mebli, bez względu na ich wiek.

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza Venta utrzymują względną wilgotność powietrza w pomieszczeniach na optymalnym poziomie w zakresie od 45% do 55%. Urządzenia te wyposażone są we wkłady płytkowe, które obracając się w wodzie, oddają wilgoć do otoczenia. Nawilżacze i oczyszczacze Venta zużywają bardzo niewiele energii elektrycznej i wymagają niewielkich nakładów konserwacyjnych. Efektywne i ekonomiczne nawilżanie powietrza sprawia, że urządzenia Venta są idealnym rozwiązaniem do profesjonalnej pielęgnacji mebli, także antycznych.


________________________________________________________________

Ta strona nie jest już aktualizowana.
Zapraszamy na nową stronę:

ventapolska.pl

Kliknij tu.

Zobacz urządzenia

Zobacz akcesoria

___________________________________________________________________