Suche powietrze

Venta - pokonaj suche powietrze

Jeśli na zewnątrz jest zimno i nieprzyjemnie, możemy łatwo sprawić, aby przynajmniej w środku zrobiło się przytulnie i ciepło – wystarczy włączyć ogrzewanie. Gdy grzejniki w mieszkaniu zostaną włączone, nie tylko będzie nam cieplej, ale poprawi się też atmosfera – wszyscy domownicy poczują się wtedy lepiej.

Coraz więcej domów ma obecnie zainstalowane ogrzewanie podłogowe, które równomiernie rozprowadza ciepło we wszystkich pomieszczeniach. Wśród zalet tego typu instalacji docenić można także fakt, że elementy grzewcze zostały bezpiecznie umieszczone pod wykładzinami lub innymi pokryciami podłogowymi, a co za tym idzie, pozostaje więcej miejsca do aranżacji wnętrza.

Ponadto, dzięki ogrzewaniu podłogowemu nasze stopy są zawsze przyjemnie ciepłe. Niestety jednak, tak jak każde inne ogrzewanie, także to powoduje wysuszanie powietrza w domu, co może wywoływać rozmaite dolegliwości.

Na szczęście istnieje praktyczne i zdrowe rozwiązanie, które jest w stanie skutecznie zmierzyć się z suchym powietrzem. Nawilżacze i oczyszczacze Venta sprawiają, że powietrze, którym oddychamy staje się czyste i doskonale nawilżone – zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.

Problem powietrza grzewczego

Co należy rozumieć pod pojęciem suchego powietrza grzewczego? Czy to nie zaleta, jeśli w pomieszczeniu jest przyjemnie sucho, podczas gdy na zewnątrz pada deszcz lub śnieg? Odpowiedź jest prosta: nie!

Oczywiście, powietrze w pomieszczeniu nie powinno być wilgotne jak w tropikach, ale zbyt suche powietrze również może być nieprzyjemne, a do tego szkodliwe. Wilgotnością powietrza określa się zawartość pary wodnej w atmosferze. Powietrze składa się obok azotu, tlenu, dwutlenku węgla i innych gazów, również z pary wodnej.

Skutki suchego powietrza dla zdrowia

Jeżeli powietrze nie zostanie nasycone wystarczającą ilością pary wodnej, może stać się nieprzyjemne dla ludzi, a nawet mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Suche, swędzące oczy, podrażnione gardło, sucha skóra i naelektryzowane włosy to tylko przykłady skutków wysuszonego powietrza.

Wiele osób cierpi z powodu podobnych objawów nie mając pojęcia, co jest ich przyczyną. Znacznie gorzej niż ludzie zdrowi suche powietrze znoszą astmatycy i alergicy. Zdarza się, że właśnie z powodu kontaktu z suchym i zanieczyszczonym powietrzem zmagają się oni z dusznościami.

Venta – suche powietrze nie ma żadnych szans!

Venta oferuje Państwu niezawodny system wzbogacania suchego powietrza grzewczego o niezbędną wilgoć. Dwufunkcyjny nawilżacz i oczyszczacz powietrza Venta nie tylko oczyszcza powietrze, lecz równocześnie podnosi wilgotność w pomieszczeniu. Zanieczyszczenia takie jak kurz czy pyłki nie mają wówczas żadnych szans. Nawilżacz i oczyszczacz powietrza Venta jest energooszczędny, a przy tym bardzo cichy, więc podczas pracy jest praktycznie niesłyszalny. Kolejną jego zaletę stanowi praktyczna budowa, dzięki której urządzenie łatwo utrzymać w czystości.

Warto zauważyć, że ponieważ funkcję filtra pełni woda, nie są już potrzebne żadne inne akcesoria filtracyjne, które w zwykłych nawilżaczach często okazują się siedliskiem bakterii.

W domu czy w biurze – dostępne wersje nawilżacza i oczyszczacza powietrza Venta sprawdzą się w pomieszczeniach o różnej wielkości. Również przy ogrzewaniu podłogowym okażą się doskonałym wyborem. Już dziś warto zdecydować się na nawilżacz i oczyszczacz powietrza marki Venta i jak najszybciej zapomnieć o suchym powietrzu. Państwa zdrowie się za to odwdzięczy!

Ponieważ ludzkie ciało w 60-80% składa się z wody, jego otoczenie także musi mieć wysoką wilgotność. Suche powietrze w pomieszczeniu może mieć negatywny wpływ na drogi oddechowe i niekiedy prowadzić do poważnych problemów, począwszy od wysychania śluzówki nosa, gardła i oczu. Wysychając, śluzówka traci swoje właściwości ochronne, które powinny zabezpieczać organizm przed przenikaniem wirusów, bakterii i innych zarazków. Osłabienie tej bariery może prowadzić do infekcji dróg oddechowych oraz zapalenia spojówek. Konsekwencją może być nie tylko katar, kaszel czy swędzenie oczu, ale w końcu dojść może także do chronicznych zachorowań o ostrym przebiegu.

Nawet, jeśli ktoś nie skarży się na dolegliwości związane z suchym powietrzem, może być zmęczony i apatyczny. Zdarza się, że takie objawy spowodowane są zaburzeniami snu, których przyczynę również stanowi suche powietrze.

Najbardziej efektywnym sposobem na uzyskanie lepszego klimatu w mieszkaniu lub miejscu pracy w okresie grzewczym jest zastosowanie profesjonalnego nawilżacza powietrza. Obecnie urządzenia tego typu są niezbędne, szczególnie w budynkach wyposażonych w szczelne, energooszczędne okna, które blokują naturalną wymianę powietrza. Częste wietrzenie pomieszczeń również nie wystarczy do odpowiedniego nawilżenia, ponieważ zimą względna wilgotność powietrza na zewnątrz jest zbyt niska.


________________________________________________________________

Ta strona nie jest już aktualizowana.
Zapraszamy na nową stronę:

ventapolska.pl

Kliknij tu.

Zobacz urządzenia

Zobacz akcesoria

___________________________________________________________________