Aromaterapia

Zapach, komfort i czystość powietrza z Venta

Nie od dziś wiadomo, że zapachy, jakimi się otaczamy, mają ogromne znaczenie dla kondycji naszego ciała i samopoczucia. Dużo łatwiej zatem będzie nam odpocząć i zrelaksować się w pokoju czy w domu, gdzie panuje przyjemny zapach i czyste powietrze.

Znaczenie świeżego i pachnącego powietrza

Perfumy, lampy zapachowe, lecznicze kąpiele i oleje do masażu – w codziennym życiu często używamy eterycznych olejków, aby w prosty sposób się zrelaksować. Zapachy pobudzają nasze zmysły znacznie szybciej niż to, co widzimy i słyszymy.

Powód tego jest prosty: zmysł węchu jest bezpośrednio związany z układem limbicznym, który kontroluje nasze emocje. Obecny w pokoju zapach również natychmiastowo oddziałuje na umysł – może wpływać uspokajająco, relaksująco lub stymulująco. Może również wyzwalać wspomnienia, które bezpośrednio kojarzą nam się z daną wonią.

Kojące i zdrowotne działanie aromatów

Wegetatywny system nerwowy – ten, który reguluje trawienie i bicie serca – zostaje ukojony lub aktywowany za sprawą danego zapachu. Nasz oddech jest bardziej miarowy, wolniejszy i głębszy, co pozwala nam się lepiej odprężyć i skoncentrować. Pewne składniki stymulują także układ odpornościowy i produkcję hormonów. Coraz więcej wskazuje też na to, że oleje eteryczne są w stanie zapobiegać niektórym chorobom lub wspomagają procesy gojenia.

Odpowiednie stężenie i naturalny zapach

Jak dokładnie działa urządzenie zapachowe? To całkiem proste: oleje eteryczne są rozprowadzane w powietrzu pomieszczenia w ukierunkowany sposób. Substancje są lotne i silnie rozcieńczone, dzięki czemu odparowują niemal całkowicie. Muszą także mieć odpowiednie stężenie, aby nie drażniły błon śluzowych nosa i płuc. Wskazane jest, aby w miarę możliwości korzystać z naturalnych aromatów wytwarzanych bezpośrednio z roślin. Nie wymagają one użycia dodatków chemicznych i zapewniają przyjemny, autentyczny zapach. Odpręż się i rozkoszuj odrobiną luksusu.

Oczyszczanie powietrza i emitowanie zapachów w jednym

Oczyszczacz powietrza Venta LP60 zapewnia doskonałej jakości powietrze, które zostało uwolnione od zanieczyszczeń – wirusów, bakterii i alergenów – o wielkości nawet do 0,07 μm. To jednocześnie pierwszy na rynku oczyszczacz, który posiada funkcję emitowania zapachów. Dzięki specjalnie opracowanym przez nas kapsułkom zapachowym, możesz cieszyć się całą gamą relaksujących i stymulujących zapachów z urządzeniem LP60. Oczywiście kapsułki nadają się także do użycia w innych modelach serii 6.

Zapach pomieszczenia indywidualny jak ty

Z urządzeniami Venta wystarczy wybrać zapach, który najlepiej pasuje do Twojego aktualnego nastroju. Szeroki wybór aromatów pozwoli Ci uzyskać komfort, na jaki tylko czekasz. Dobór zapachu pomieszczenia będzie uzależniony przede wszystkim od pożądanego efektu działania. Na przykład – jeśli cierpisz na przeziębienie, zapach eukaliptusa ułatwi Ci oddychanie, a także orzeźwi i odświeży umysł. Zapachy z nutą cytrynową, jak na przykład olejek pomarańczowy, mają z kolei działanie stymulujące. Eteryczne olejki cytrusowe pobudzają umysł i generują dobry nastrój. W celu poczucia błogiego odprężenia, warto z kolei sięgnąć po popularny i delikatny aromat wanilii. Wykreuj świat ulubionych zapachów i ciesz się wachlarzem możliwości.

Morze możliwości w naszym e-sklepie

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne kompozycje naturalnych olejków zapachowych, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby 5. serii air washerów Venta. Mają one długi okres przydatności i doskonale współgrają z higienicznymi środkami do czyszczenia urządzenia. Znajdziesz tu także kapsułki zapachowe, których można używać w 6. serii oczyszczaczy i air washerów. Niezależnie od tego, na jakie urządzenie się zdecydujesz, klimat w Twoim pomieszczeniu zachowa unikalny i świeży zapach.

 

Zdrowe powietrze, świeży zapach, lepsze samopoczucie

Ogólna jakość powietrza również powinna być odpowiednio zbilansowana, aby nie narażać błon śluzowych dróg oddechowych na nadmierny stres. Zapach w pomieszczeniu może być przyjemny wyłącznie, gdy powietrze będzie wolne od kurzu i pyłków, a także niezbyt suche. Rzadko kiedy mamy jednak taki komfort, szczególnie w czasie sezonu zimowego. Powietrze ogrzewane grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym jest często zbyt wysuszone. Generowany przez urządzenia strumień powietrza dodatkowo powoduje zbijanie się cząstek kurzu i pyłu. Od lutego do marca pyłki stają się nieodłączną częścią klimatu zewnętrznego, ale przedostają się także do naszych pomieszczeń podczas procesu wentylacji. Bez oczyszczenia powietrza, eteryczne zapachy będą tylko w niewielkim stopniu skuteczne, a ich właściwości relaksujące nie objawią się nam w pełni. Nie wystarczy zatem użyć tylko zwykłego dyfuzora do rozprowadzania zapachu.

Usuń zanieczyszczenia i dodaj jakości

Istnieje jednak ku temu bardzo proste rozwiązanie. Zamiast urządzenia, które służy wyłącznie do aromatyzacji, skorzystaj z jednego z naszych urządzeń Venta – na przykład z air washerów z serii 5. (LW15, LW25 lub LW45) lub ze szczególnie efektywnego oczyszczacza LP60. Urządzenia z serii 5. usuwają z powietrza kurz, pyłki i inne cząsteczki o wielkości do 10 μm. Dzięki unikalnej technologii filtrowania Venta Dual, wysokowydajny oczyszczacz powietrza LP60 może filtrować zanieczyszczenia nawet o wielkości do 0,07 μm – jak na przykład wirusy grypy.

Optymalna wilgotność, zimne parowanie

Nasze Airwashery Venta z serii 5. wykorzystują metodę zimnego nawilżania, co oznacza, że ​​oczyszczają powietrze za pomocą wody, a nie mat filtracyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu powietrze w pomieszczeniu automatycznie osiąga optymalną wilgotność od 40 do 55%, a cały proces jest wolny od ryzyka nadmiernego nawilżania powietrza.

Po prostu dodaj zapach do wody

Aby uzyskać przyjemny zapach w pomieszczeniu, po prostu dodaj eteryczny olejek zapachowy bezpośrednio do wody w swoim urządzeniu. Substancja zostanie uwolniona do pomieszczenia wraz z oczyszczonym i odpowiednio nawilżonym powietrzem. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i poczuj to.


________________________________________________________________

Ta strona nie jest już aktualizowana.
Zapraszamy na nową stronę:

ventapolska.pl

Kliknij tu.

Zobacz urządzenia

Zobacz akcesoria

___________________________________________________________________